Cztery proste metody na zmianę przekonań

17:02 Unknown 0 Comments

Jest bardzo wiele metod zmiany przekonań i trudno powiedzieć która jest lepsza, a która gorsza. Każdy z nas jest inny, dlatego warto wypróbować kilka i sprawdzić co na nas działa. Poniżej przedstawiam kilka prostych metod, które sprawdziłam na sobie. 

 

EFT – Emotional Freedom Technique

EFT czyli tapping emocjonalny to metoda prosta i skuteczna, polegająca na opukiwaniu punktów akupunkturowych. Garry Craig, twórca metody twierdzi, że opukiwanie niweluje stres emocjonalny związany z danym problemem i przywraca równowagę w systemie energetycznym ciała. Metodę sprawdziłam i często do niej wracam. Najlepiej od razu sprawdź ją na sobie. Być może nie będziesz musiał dalej szukać. Pomyśl o problemie, który cię w tej chwili nurtuje najbardziej. Włącz poniższy film i opukuj punkty tak jak pokazuje to autor Brad Yates (włącz sobie polskie napisy).  A tutaj znajdziesz filmy Brada Yatesa z procedurą EFT na różne dolegliwości fizyczne i emocjonalne.

Uniwersalna sesja EFT: 
 


Kod uzdrawiania

Ta metoda polega na wypowiedzeniu modlitwy, która niweluje stres z organizmu na około 24 godziny (autor Alexander Loyd udowodnił to za pomocą aparatury medycznej). Po modlitwie należy trzymać dłonie nad 4 różnymi punktami na ciele (skronie, gardło, nasada nosa i szczęki) i wypowiadać pozytywne sentencje. To sprawia, że wprowadzamy do systemu energetycznego falę o wibracji przeciwnej do naszego problemu.  A tak brzmi modlitwa: "Modlę się o to, aby wszystkie znane i nieznane nega­tywne obrazy, niezdrowe przekonania, destrukcyjne wspomnienia komórkowe oraz wszystkie problemy fi­zyczne związane z  [twoje choroby lub problemy] zostały rozpoznane, ujawnione i uzdro­wione poprzez napełnienie mnie światłem, życiem i miłością Boga. Modlę się również o to, aby skutecz­ność tego uzdrawiania wzrosła stukrotnie lub więcej".  Metoda sprawdzona i też ją polecam. Więcej informacji w książce „Kod Uzdrawiania” Alexandra Loyda.

Nietypowe afirmacje

Afirmacji przedstawiać chyba nie muszę. Polega ona na wypowiadaniu pozytywnych stwierdzeń. Czyli jeśli problemem jest na przykład: „Nie mam pieniędzy” to afirmacją będzie „Jestem bogaty” albo „Zasługuję na bogactwo” Czy metoda jest skuteczna? No cóż, wszystko zależy od osoby. Na mnie na przykład nie działa pisanie albo bezmyślne klepanie afirmacji, ale spokojne czytanie szeptem tuż przed snem, szczególnie w postaci dekretów, które dodatkowo zmieniają emocje wyjątkowo dobrze i kojąco działa na podświadomość. Piszę takie dekrety na indywidualne zamówienie. Jeśli jesteś zainteresowany, to zapraszam do kontaktu.  Ciekawe może być dla Ciebie zastosowanie afirmacji pytających. Gdy już wypiszesz swoje afirmacje, dodaj do nich na początku pytanie. Na przykład:  „Zasługuję na bogactwo” zamieniamy na „Jakby to było, gdybym zasługiwał na bogactwo?” albo „Jak bym się czuł gdybym zasługiwał na bogactwo?” albo „Jak to się stało, że czuję się tak dobrze?”. Innym sposobem na afirmacje może być dodawanie szerszego i nieco abstrakcyjnego kontekstu np. „Akceptuję pieniądze, ponieważ pachną możliwościami”, albo „Jak deser smakuje mi myśl, że zasługuję na egzotyczne wakacje” Niekonwencjonalne? O to właśnie chodzi, żeby dać podświadomości kąsek, obok którego nie przejdzie obojętnie.

The Work

To metoda pani Byron Katie, która poprzez zadawanie sobie kilku prostych pytań wyzwoliła się z trwającej około dziesięć lat depresji. W maksymalnym skrócie metoda polega na zadaniu sobie 4 pytań. Po co czekać, zrobimy to od razu. Pomyśl o swoim problemie, np. „on mnie nie kocha”. Teraz zadaj sobie następujące pytania. 

1. Czy to prawda?  (Zastanów się zanim zadasz sobie kolejne pytanie.)
2. Czy mogę absolutnie wiedzieć że to prawda? (Nie możesz, bo nie jesteś tą osobą i nie znasz wszystkich aspektów tej sytuacji.  Nawet jeśli jesteś chory, to są części ciebie absolutnie zdrowe. Także nie możesz mieć absolutnej pewności, że to w co wierzysz jest prawdą. Zauważ jak opór delikatnie maleje.)
3. Jak się czuję, jak reaguję gdy myślę tę myśl? (Zazwyczaj taka myśl jak „on mnie nie kocha” lub jakaś inna, problematyczna sprawia nam cierpienie, albo zamykamy się w sobie itp. Zastanów się jak to jest u Ciebie.)
4. Kim byś był bez tej myśli?   (iekawe pytanie, a podświadomość szaleje… Ale jak bez tej myśli? Po prostu puść wodze wyobraźni i wyobraź sobie, kim byś był gdybyś nigdy nie uwierzył w myśl, że  „on mnie nie kocha)
5. A teraz odwróć tę myśl.  Na wcześniejszym przykładzie odwracamy tak:  „on mnie nie kocha” na „ja go nie kocham” a potem na „ja siebie nie kocham”  Która myśl okazuje się dla Ciebie prawdziwa? Po więcej informacji odsyłam do książki, którą znajdziecie tutaj: 

 
Na bieżąco będę przedstawiać inne metody pracy z przekonaniami. Już dziś mogę do tej listy dołożyć pracę z NLP, zmianę przekonań w Theta Healing, metodę Sedony, Hunę i podprogowe medytacje audio. Wypróbuj to co na Ciebie działa najlepiej. Jeśli próbowałeś już wszystkiego i nic nie pomaga na twój problem, wróć do metody pierwszej - EFT i opukuj dany problem regularnie, codziennie. 



You Might Also Like

0 komentarze: